Нотингам Форест победи с 3:1 Фулъм в мач от 31-вия кръг на Премиър лийг. Домакините решиха всичко още през първата част с попадения на Калъм Хъдсън-Одой (9'), Крис Ууд (18') и Морган Гибс-Уайт (45+3'), а през втората част Тосин Адарабиойо (48') върна едно попадение за лондончани, което се оказа недостатъчно.

Така Нотингам Форест най-после постигна важен успех след пет поредни мача без победа и дръпна с 3 точки и мач повече пред Лутън, който е в опасната зона. Фулъм пък остава на 13-а позиция.

Нотингам започна отлично мача и успя да вкара два бързи гола. Първо в 9-ата минута Морган Гибс-Уайт изведе Калъм Хъдсън-Одой, който пое топката, прехвърли я на десния си крак и с хубав удар откри резултата. След още девет минути домакините удвоиха преднината си. Крис Ууд забеляза, че вратарят на Фулъм Бернд Лено е излязъл напред и отправи много силен точен далечен шут, който изненада неприятно германския страж - 2:0 за Форест.

Вбесеният мениджър на лондончани Марко Силва предприе тройна смяна след само 33 минути игра, но и това не помогна на тима му. В самия край на първото полувреме Морган Гибс-Уайт също се разписа, след като размени двойно подаване с Данило, и от удобна позиция направи 3:0 за Нотингам.

HUGE. 😤 pic.twitter.com/epDADPhHeD

— Nottingham Forest (@NFFC) April 2, 2024

Фулъм все пак успя да върне едно попадение в началото на втората част. Андреас Перейра центрира от корнер, а Тосин Адарабиойо се извиси и с глава успя да намали резултата на 1:3. В 65-ата минута Нотингам можеше да си върне трите гола аванс, но шутът на Неко Уилямс срещна напречната греда на Бернд Лено. Фулъм пък продължи да натиска и на свой ред нацели горната греда шест минути по-късно чрез Кени Тете, който след удар с глава нямаше шанс. Лондончани имаха още два нелоши шанса, но шут на Вилиан мина встрани от вратата на Матс Зелс, а Адама Траоре пък нацели още една греда в последните секунди на двубоя. Така срещата приключи при този резултат.