Марица (Пловдив) стартира с победа в полуфиналите на Националната волейболна лига за жени. Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов спечелиха категорично с 3:0 (25:14, 25:21, 25:15) гейма срещу Славия като домакин в първа среща от полуфиналните плейофи в шампионата и по този начин поведоха в серията, която се играе до два успеха от три срещи.

Шампионките започнаха по-силно двубоя в зала „Колодрума“ и натрупаха ранен аванс от 12:5 точки. Това бе достатъчно за „жълто-сините“, които не изпуснаха инициативата до края и спечелиха първия гейм с 25:14.

Втората част се разви по сходен начин. Марица започна със серия от 8:2 точки. Славия успя да се доближи на 3 точки до своя съперник при 13:16, но в решителните моменти пловдивчанки показаха по-голямата си класа и затвориха и втория гейм след 25:21.

В третата част шампионките отново успяха да наложат волята си и затвориха мача след 25:15.

Вторият двубой от серията между Марица и Славия е на 2 април (вторник) от 18:00 часа в София. В другия полуфинал един срещу друг се изправят отборите на ЦСКА и Левски.