Националът на България за “Купа Дейвис" Димитър Кузманов загуби в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей в Маракеш (Мароко) от сериите АТP 250 с награден фонд 579 320 евро. Пловдивчанинът отстъпи пред поставения под номер 6 в схемата на пресявките Николас Морено Де Алборан (САЩ) с 3:6, 7:6(9), 2:6 за три часа игра. За 30-годишния Кузманов това беше първи мач на червени кортове за новия сезон.

Българинът допусна един пробив в шестия гейм, който беше достатъчен за американеца, за да поведе в срещата. Във втората част двамата си размениха по един брейк, а в тайбрека националът преодоля пасив от 3:5, спаси три мачбола, след което взе две поредни разигравания и след 11:9 изравни резултата. В третия сет Де Алборан доминираше на корта, направи два пробива и след 6:2 затвори двубоя.