Юношите на „Левски“ до 17 години победиха с 3:1 като гост връстниците си от „Етър“ в мач от 20-ия кръг на Елитната група в тази възраст.

Домакините поведоха в резултата, но Тарек Жензарли изравни пет минути преди края на първото полувреме след подаване на Норайр Нурикян. Денис Гиведжов „сините“ напред в 70-та минута след асистенция на Мартин Здравков. Третият гол за „Левски“ бе дело на Стивън Стоянчов в 87-та минута.

Воденият от треньора Стоян Димов отбор е на второ място в класирането с 47 точки, с четири по-малко и мач повече от лидера „Лудогорец“.

Левски U17: 1. Георги Кузов, 2. Димитър Яръмов, 3. Норайр Нурикян, 4. Христо Аргиров, 5. Мартин Борисов, 6. Анатоли Кръстев (20 – 18. Мартин Здравков), 7. Денис Гиведжов (85 – 13. Александър Кръстев), 8. Михаил Петров (к), 9. Никола Кунчев (46 – 19. Стивън Стоянчов), 10. Тарек Жензарли (70 – 16. Валентин Иванов), 11. Калоян Атанасов (70 – 14. Стилян Шопски).

Вторият отбор на „Левски“ загуби с 1:2 като гост от втория отбор на „Славия“ в мач от 27-ия кръг в Югозападна Трета лига.

В 13-та минута „сините“ останаха с човек по-малко на терена след като Слави Чакъров получи червен картон, но въпреки това откриха резултата чрез Преслав Бачев в 50-та минута. Домакините стигнаха до победата с попадения в 58-та и 75-та минути.

Воденият от треньора Христо Арангелов отбор е на десето място в класирането с 37 точки.

„Левски 2“: 1. Иван Андонов (к), 2. Янислав Дерлоков, 3. Александър Божилов, 4. Виктор Любенов, 5. Слави Чакъров, 6. Никола Бандев, 7. Дейвид Михалев (86 – 15. Георги Христанов), 8. Виктор Добрев (65 – 14. Калоян Петков), 9. Преслав Бачев, 10. Кристиян Йовов (14 – 17. Мартин Пасалидис), 11. Борислав Рупанов.