Момчетата от Лудогорец U16 разгромиха с 5:0 Арда (Кърджали). Мачът от XX кръг в първенството на Елитната група се игра в комплекс "Гнездо на орли".

"Орлетата" на старши треньора Росен Маринов се наложиха на терена и контролираха играта през двете полувремена.

Резултатът откри Деян Осман още в 7-та минута след първия съдийски сигнал. Той отбеляза красив гол с далечен удар. Съотборникът му Максим Минков удвои преднината за "зелените" в 39-тата минута след точно изпълнение от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Йоан Анастасов. Така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 в полза на разградчани.

След подновяването на играта Максим Минков отново бе точен за своя тим, като се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Николай Николов добави още един гол за "орлетата" в 70-тата минута, а само 4 минути по-късно Димитър Ганев оформи крайният резултат 5:0.

Поздравявам момчетата за победата! Доминирахме през целия мач, но имам известни забележи за играта през първото полувреме, докато през втората част нивото се подобри, коментира гордият наставник на Лудогорец U16 Росен Маринов.

След категоричната си победа "орлетата" запазват едноличното лидерство в Елитната група до 16-годишна възраст с комфортна преднина от цели 8 точки пред вторите от Септември (София).

Футболистите на Лудогорец U15 надделяха с 3:1 над Дунав (Русе). Мачът от XX кръг на Елитната група се игра в комплекс "Гнездо на орли".

През първото полувреме "орлетата" не успяха да разгърнат напълно своите възможности. С пропуски се отчетоха Тимур Мустафа, Николай Попов и Ястиян Георгиев. Така двата тима се оттеглиха на почивката при нулев резултат.

След поднавяването на играта момчетата на старши треньора Милен Маринов вдигнаха оборотите на игра и резултатите не закъсняха. Резултатът откри Преслав Стойков в 50-тата минута, оплитайки кълбото в мрежата на Дунав с елегантен гол с пета. Пет минути по-късно авансът за Лудогорец удвои Веселин Атанасов след асистенция на Тимур Мустафа. В 78-та минута Дунав успя да намали изоставането си в резултата с попадение след далечен удар. Само минута по-късно Тодор Тодоров оформи крайният резултат 3:1 след асистенция на Веселин Атанасов.

Не влязохме в играта по най-добрия начин, макар през първата част да създадохме голови ситуации. През второто полувреме вдигнахме скоростта на игра и закономерно стигнахме до успеха, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.