Джейлън Грийн и Фред ВанВлийт отбелязаха общо 75 точки за победата на Хюстън над Юта Джаз със 147:119. Грийн завърши с 41 точки, докато ВанВлийт вкара рекордните си за сезона 34 за "ракетите". Джон Колинс бе най-резултатен за Юта с 25 точки, докато Колин Секстън добави 20 и 8 асистенции. "Джазмените", които бяха без Лаури Марканен и Джордан Кларксън, загубиха 11-и мач в последните 13 срещи.

Сам Хаузер вкара седем тройки от осем опита и общо 23 точки за успeха над Бостън при гостуването на Чикаго с 124:113. Джейсън Тейтъм добави 26 точки и 5 асистенции за Селтикс, Ал Хорфърд завърши мача с 23 и 8 борби за Бостън, който спечели шести пореден мач. Чикаго намали разликата на 6 точки 4 минути преди края на мача, но не успя да направи обрат. ДеМер ДеРоузън завърши с най-много точки в мача - 28.

Ди'Аарън Фокс вкара 12 от своите 31 точки в четвъртата четвърт при победата на Сакраменто над Орландо Меджик със 109:107. Домантас Сабонис записа своя 53-и дабъл-дабъл с 21 точки и 14 борби, а Кион Елис завърши с 19 точки. Джонатан Айзък изравни постижението си от 25 точки, след като се появи от пейката за Орландо. Поало Банкеро вкара 22, Франц Вагнер - 18, а Коул Антъни - 16.

Донте ДиВинченцо отбеляза 31 точки, за да помогне на Ню Йорк Никс за победата над Бруклин със 105:93. Майлс БакБрайд добави 26 точки, а Айзея Хартенстайн добави 17 точки, 9 борби и 4 откраднати топки. Джейлън Брънсън също реализира 17. Кам Томас поведе Бруклин с 19 точки, а Майкел Бриджис остана с 18.

Дежонте Мъри отбеляза 28 точки и добави 12 асистенции, а Бруно Фернандо влезе от пейката с 25 точки при победата на Атланта над Шарлът със 132:91. Мъри направи 15-и дабъл-дабъл през сезона, а Гарисън Матюс вкара рекордите си за кампанията 20 точки. Майлс Бриджис поведе Шарлът с 27 точки, Ник Ричардс се отчете с 12 точки и 16 борби.

Девин Букър отбеляза 32 точки, а Кевин Дюрант добави 25 за три части за Финикс, който се наложи над Сан Антонио със 131:106. Финикс имаше успеваемост от 61% от стрелбата от полето през първите три четвъртини. Келдън Джонсън бе най-резултатен за Спърс с 14 точки, Виктор Уембаняма остана с 13, Блейк Уайзли с 12.

Джордан Пуул, Дени Авдия и Ришон Холмс направиха по един дабъл-дабъл за успеха на Вашингтон над Торонто със 112:109. Авдия завърши с 22 точки и 13 борби, Пуул добави 18 пункта и 12 асистенции, а Холмс помогна с 15 точки и рекордните за мача 14 борби. Гари Трент-младши вкара 31 за Торонто.

Реджи Джаксън отбеляза 23, а Аарън Гордън записа 22 точки, 12 борби и 3 чадъра при победата на Денвър над Портланд със 114:111. Кришчън Браун завърши със 17 точки, 8 борби, 6 асистенции и 3 откраднати топки за Денвър, който игра без лидера си Никола Йокич, който има контузия на гърба, както и без Джамал Мъри, страдащ от травма на глезена. Дуоп Рийт вкара 24, а Скут Хендерсън 22 за Портланд, който загуби шести пореден мач.

Снимки: Gettyimages