Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) ще играят плейаут за запазване на мястото в efbet Супер Волей. До този развой се стигна, след като дупничани отстъпиха като гости на Пирин (Разлог) с 3:1 (25:12, 25:16, 20:25, 25:19) в югозападното дерби от последния 22-и кръг на първенството, изиграна в зала "Септември".

Състезателите на Найден Найденов ще се изправят срещу загубилия финала във Висшата лига на 30 март. Битката за промоция във второто ниво ще е между Дунав и Миньор и започва на 20 март, втората среща е на 23 март.

Марек е 11-и в таблицата с 18 точки (6 победи, 16 загуби), разложани са шести с 36 точки (11 победи, 11 загуби).

Двата отбора играха равностойно отначало, след което постепенно разложани взеха превес и до края на гейма бяха категорични.

Идентично започна и вторият гейм, след което Пирин поведе за кратко. Битката продължи в следващите минути, но в ключовите моменти домакините отново дръпнаха. Така те поведоха с 2:0 гейма.

Ролите се размениха в третата част, където гостите от Дупница имаха предимство и успяха да затворят без особени проблеми.

В решителната четвърта част Марек диктуваше положението до 8:5. Играта бе равностойна в следващите минути, но след средата (13:11) разложани взеха нещата в свои ръце и наложиха волята си.

За MVP бе отличен Дафин Коцаков.

Най-резултатен бе Мариян Наков с 26 точки (3 аса, 2 блокади), Радослав Попов приключи с 14 точки (3 блокади). За съперника Цветелин Цветанов завърши с  23 точки (3 аса, 4 блокади), с 12 точки се отчете Иван Тасев (1 ас, 1 блокада).