Момчетата от Елитния тим Лудогорец U16 отвяха със 7:0 Берое (Стара Загора). "Зелените" гостуваха на своя противник за срещата от XVII кръг на пролетния шампионатен дял.

Илиян Гатински нанесе първия точен удар за Лудогорец още в 4-тата минута след първия съдийски сигнал. Той опъна мрежата на Берое след удар от дистанция.

Пет минути преди края на редовното полувреме Димитър Мрънков удвои преднината за разградския тим след асистенция на Алекс Сергеев. Така двата тима излязоха в почивка с два гола аванс за "зелените".

След подновяването на играта футболистите на Лудогорец тотално доминараха на терена и отбелязаха още 5 гола във вратата на старозагорци. Своите имена сред голмайсторите записаха Максим Минков, Йоан Анастасов, Димитър Ганев. На два пъти точен бе Атила Сакалъ.

Поздравявам отбора, всички момчета се стараха. Вече мислим и се готвим за следващия мач срещу втория в класирането, Септември, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.

Дерби срещата от идния XVIII кръг между първенците в таблицата от Лудогорец U16 и Септември (София) е насрочен за другата неделя в Разград.