Тимът победи с 2:0 като гост силно играещият, като домакин отбор на Хебър U16, който бе воден от бившия национал Йордан Минев. Момчетата на треньора Цанко Бисеров изиграха мача тактически грамотно и заслужено се поздравиха с трите точки. Отборът създаде няколко чисти положение през първата част, като резултатът откри голмайсторът Борис Тодев с 10-то си попадение за сезона. Той с елегантен прехвърлящ удар матира вратаря на гостите в 35-ата минута, а в 44-ата след заучено изпълнение от корнер и елегантен пас с пета на Бурак Акънджъ, Андрей Димитров отбелязал хладнокръвно от границата на малкото наказателно поле за 2:0. Отлично възможност за гол имаха още през първата част Бурак Акънджъ, който уцели греда и Ерай Кямил, който след страхотен удар от фаул накара вратаря на гостите да прояви феноменален рефлекс и да избие топката в корнер.

През втората част само след 15 минути игра с пресилен втори жълт картон Кирил Кавракиров бе изгонен от игра. Това накара отбора на Арда да се прибере и да заиграе изключително дисциплинирано, и въпреки, че домакините имаха няколко ситуации за гол, пореден феноменален мач под рамката направи вратарят Орбай Халибрям, който с няколко атрактивни спасявания заслужи аплодисментите на публиката. Това бе един от най-солидните мачове на отбора от началото на сезона, като във всяка една линия отборът демонстрира израстване и действаше със солидно самочувствие. Отборът на Хебър е един от най-трудните за побеждаване отбори, играе изключително агресивно у дома. Домакините само преди няколко дни успяха да направят 1-1 като гост на Левски U16 в последната си контрола преди официалните мачове. Именно сините от София са следващият съперник на нашия отбор. Двубоят от 17-ти кръг е на 3-ти март от 11:00 часа в Момчилград.