С три поредни победи финишираха младите футболисти на “Етър” в елитната U17 група. След домакинските успехи над “Спартак” (Плевен) с 5:0 и над “Септември” (София) с 1:0, днес възпитаниците на треньора Стефан Николов разбиха като гости с 4:1 “Дунав” в отложен мач от есенния дял на първенството. При това повече от час играха с човек по-малко. Успехът ги изкачи на 9-ото място в класирането с актив от 19 точки.

Над всички бе Радослав Найденов, който наниза хеттрик и асистира за четвъртото попадение. Стана здрав мач, в който етърци бяха по-добрият отбор. В средата на полувремето Найденов откри резултата – 0:1. Веднага след това обаче в 30-ата минута “Етър” остана в намален състав, след като Преслав Денев получи втори жълт картон. Тимът имаше още възможности за гол пред Християн Цветков и Ради Найденов, а за домакините най-чистото бе пропуск от два метра след центриране отдясно.

В 62-ата минута след центриране от корнер “Дунав” изравни за 1:1. Пет минути по-късно обаче Тонислав Донков открадна една топка и центрира пред вратата към Найденов, който отново изведе етърци напред – 1:2. Макар и с човек по-малко, “болярите” диктуваха събитията на терена. Радослав Найденов проби отдясно и центрира, а Християн Цветков надскочи бранителите и вкара хубав гол с глава. След още пет минути при контраатака Найденов се откъсна сам срещу вратаря, преодоля го и оформи крайното 1:4.

“Играхме отлично! През втората част с човек по-малко, а имахме и само две резерви, приехме играта в половината си. Но освен тези 15 минути след почивката през цялото останало време владеехме изцяло играта”, коментира треньорът Стефан Николов.

“Виолетовите” завършват есенния полусезон с 5 победи, 4 равенства и 6 загуби с голова разлика 24:29. В първия пролетен мач етърци приемат у дома един от лидерите – “Лудогорец” (Разград).

“Етър”: Любомир Лазаров, Антони Ангелов, Веселин Ангелов, Даниел Генков, Кристиан Боянов, Петър Петров, Преслав Петров, Преслав Денев, Радослав Найденов, Тонислав Донков, Християн Цветков.

9 декември 2023 г., събота, 13:00 ч / XIV кръг:
Дунав от Русе (Русе) - Етър ВТ (Велико Търново)           1:4 (0:1)
Спартак (Плевен) - ФК ЦСКА 1948 (София)                   0:4
Хебър 1918 (Пазарджик) - Ботев (Пловдив)                  1:0
9 декември 2023 г., събота, 13:30 ч / X кръг:
Септември (София) - Лудогорец 1945 (Разград)              1:2 (0:0)