Локомотив и Септември завършиха наравно 1:1 в първи 1/4-финал за Купата на БФС при юношите старша възраст (р. 2006/07).

Двубоят започна отлично за Локомотив, като пловдивчани поведоха в резултата след само 80 секунди игра. Веселин Празов асистира на втора греда на Емре Даудов, който откри резултата за 1:0. Последваха още няколко много добри шанса за "черно-белите". Даудов, Станков и Кръстев можеха да реализират второ попадение за момчетата на Христо Телкийски.

През втората част гостите започнаха по-активно и стигнаха до изравнително попадение в 68-ата минута. Центриране от корнер бе засечено с глава от Данаил Ластарджиев за 1:1. Столичани организираха и още няколко опасни атаки пред вратата на Даниел Амбарцумян, а в крайна сметка двата отбора оставиха развръзката за реванша, който е следващата седмица.

ЮСВ: Купа на БФС - 1/4 финали
11:00  Спартак (Плевен) - Ботев (Пловдив)                        2:7 (1:5)
14:00  ЦСКА (София) - Славия 1913 (София)                        2:1 (2:0)
14:00  Локомотив 1926 (Пловдив) - Септември (София)              1:1 (1:0)