Лудогорец U15 отнесе с 6:0 Спартак (Варна) в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Джем Андонов откри резултата в 9-та минута, а асистенцията бе на Преслав Стойков. Преслав Стойков се разписа за 2:0 в 28-та минута. Джем Андонов вкара второто си попадение в срещата в 35-та минута. Той бе точен след хубав шут от около 30 м. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта Веселин Атанасов направи 4:0 в 50-та минута. Последния пас даде Петър Клявков. В 70-та минута Калоян Георгиев вкара за 5:0. Той стигна първи до една отбита от вратаря на гостите топка и я насочи в мрежата. В 71-та минута Радослав Коев оформи крайното 6:0. Той завърши отлично организирана атака, а му асистира Велислав Марков.

Доволен съм от убедителната победа. Момчетата обаче могат много повече и очаквам да го покажат в следващите мачове, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.

Лудогорец U16 разби със 7:0 Хебър (Пазарджик) в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Мачът се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Росен Маринов си осигуриха комфортна преднина от 4 гола до 30-та минута. Резултата откри Максим Минков от дузпа в 12-та минута. Наказателният удар бе свирен заради нарушение срещу Илиян Гатински в пеналта. Четири минути по-късно Минков вкара след самостоятелен пробив втория си гол в срещата за 2:0. В 21-та минута Елисей Съров направи преднината класическа след асистенция на Николай Николов. В 30-та минута Димитър Мрънков надбяга отбраната и завърши хладнокръвно за 4:0. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Димитър Мрънков бе точен за 5:0 в 53-та минута с втория си гол в двубоя. Последния пас даде Димитър Ганев. В 78-та минута Боян Иванов реализира отсъдената за игра с ръка втора дузпа в мача за 6:0. Отново той оформи крайното 7:0 в 86-та минута. Иванов се разписа за втори път в мача след слалом, започнал от централната зона на терена.

Момчетата изиграха силен мач и ги поздравявам за представянето. Всички, които влязоха в игра, бяха на ниво, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.