Отборът на Септември София разгроми връстниците си от Пловдив 2015 с 14:0 в елитната юношеска група до 15 години!

Играчите на Ясен Даскалов не оставиха никакви шансове на гостите, като нови четири гола отбеляза Димитър Маринов, по два добавиха Виктор Добрев, Костадин Ангелов и Стоил Йорданов, а крайният резултат оформиха Деян Буаказ, Красен Радославов, Кристиан Славчев от дузпа и страхотен гол на Мартин Кузманов.

Юношите на Септември разгромиха Пловдив 2015 с 4:0 в двубой от 12-ия кръг на Елитната група до 16 години. Калоян Стоянов откри резултата в 26-ата минута, а през втората част столичани вкараха още три попадения. Васил Василов (46', 61') се разписа на два пъти, а един гол добави Йордан Аталъков (71').

С днешния успех септемврийци запазват лидерската си позиция с актив от 30 точки. Отборът има 10 победи и една загуба от началото на сезона, докато за пловдивския тим това е шесто поражение през настоящата кампания, който остава на 9-о място в класирането.

Столичани бяха по-добрият отбор преди почивката, въпреки че първата голова възможност се откри пред гостите от Пловдив. В началните минути на мача Мартин Величков направи хубав пробив, след което центрира към наказателното поле, но вратарят на септемврийци Иван Кехайов се намеси.

В 26-ата минута Калоян Стоянов реализира много куриозно попадение, след като стреля от далечно разстояние, а топката мина между ръцете на противниковия страж.

Септември U16 - Пловдив 2015 U16

Още в началото на второто полувреме домакините удвоиха преднината си чрез Васил Василов, който получи страхотно подаване в наказателното поле, добре си пое топката и с хубав изстрел преодоля Мариян Боев.

Малко след като измина час игра от началото на срещата септемврийци получиха възможност да изпълнят дузпа, след като Аталъков беше съборен в наказателното поле. Василов оформи класическия резултат с хладнокръвен удар в центъра на вратата.

В 71-ата минута Йордан Аталъков се озова на отлична стрелкова позиция след взаимодействие със свой съотборник и не сбърка - 4:0. Малко след това домакините вкараха и пето попадение, което обаче беше отменено заради засада.

В оставащото време гостите пропуснаха няколко добри шанса да реализират почетен гол и по този начин резултатът се запази непроменен.

Септември (U16) 4:0 Пловдив 2016 (U16)

1:0 Калоян Стоянов (26)
2:0 Васил Василов (46)
3:0 Васил Василов (61 - дузпа)
4:0 Йордан Аталъков (71)

Стартови състави:

Септември: 21. Иван Кехайов, 19. Теодор Танев, 4. Калоян Стоянов, 6. Теодор Гюров, 2. Денислав Рахнев, 23. Младен Петков, 9. Венислав Михайлов, 13. Никола Генчев (К), 7. Християн Иванов, 11. Димитър Ценов, 10. Васил Василов;

Пловдив 2015: 1. Мариян Боев (К), 3. Атанас Стоянов, 4. Георги Илиев, 11. Кристиян Куманов, 12. Никола Панайотов, 20. Владислав Григоров, 25. Атанас Костов, 66. Димитър Маринчешки, 73. Богдан Рангелов, 77. Мартин Величков, 99. Йоан Джелепов.