Лудогорец U18 взе 4 чисти гола аванс от Фратрия в първи мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на БФС. Двубоят се игра на стадиона в с. Старо Оряхово.

"Орлите" можеха да открият резултата още във 2-та минута, но Антонио Попов не успя да реализира сам срещу стража на съперника. Три минути по-късно отново той се размина с попадението при идентична ситуация. В 6-та минута Християн Атанасов пропусна от удобна позиция след статично положение. В 34-та минута обаче Кристиян Николов завърши точно с глава центриране от фланга на Константин Димитров за 1:0. В 41-та минута тежък шут на Антонио Попов срещна напречната греда. Две минути по-късно пропуск сам срещу вратаря направи и Константин Димитров. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката Антонио Попов сложи край на малшанса си пред гола в 53-та минута и с глава удвои аванса на разградчани. Центрирането бе на Ерен Юсеин. В 63-та минута Джан Ниязи вкара за 3:0 след самостоятелен пробив. Отново той оформи крайното 4:0 в 71-та минута. Последния пас даде Симеон Шишков.

Момчетата днес се представиха добре, въпреки че направиха доста пропуски. Доволен съм от старанието и желанието, което демонстрираха, коментира старши треньорът Захари Сираков след края на срещата.

Мачът реванш е на 25 октомври (сряда) и ще се играе на стадион "Гнездо на орли".