Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис през 2020 година София Кенин (САЩ) отпадна в първия кръг на турнира на твърда настилка в Сеул (Република Корея) с награден фонд 259303 долара.

Поставената под номер 5 Кенин загуби с 1:6, 4:6 от представителката на домакините Су Джон Джан за 70 минути.

28-годишната южнокорейка, 162-а в света в момента, спечели девет от първите 11 гейма по пътя си към дебютен успех над състезателка от топ 30 на световната ранглиста в кариерата си.

Във втория кръг Джан ще срещне Емина Бектас (САЩ).

Шампионката през 2017 година и финалистка през миналия сезон Елена Остапенко (Латвия) пропусна мачбол и отпадна от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Дайон Бак с 6:3, 1:6, 6:7(4).

21-годишната Бак, 569-а в класацията на УТА, поднесе изненадата срещу втората поставена и 13-а в света Остапенко, след като навакса пасив от 2:5 гейма в решителния трети сет, а при 5:6 отрази и мачбол при собствен сервис, след което в тайбрека взе равен аванс от 3:1 точки и не допусна да бъде застигната.

Следващата съперничка на Бак ще бъде Кимбърли Бирел (Австралия), която отстрани квалификантката Сакия Викъри (САЩ) с 6:4, 6:4.

Водачката в схемата Джесика Пегула (САЩ) стартира с успех над Виктория  Хрунчакова (Чехия) с 6:2, 6:4 и за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу сънародничката си Ашлин Крюгер, която се справи с аржентинката Надя Подороска със същия резултат.

Рускинята Екатерина Александрова, трета поставена, продължава защитата на титлата си след успех вчера над японката Маи Хонтама с 6:3, 6:1. Във втория кръг тя ще играе срещу белгийката Янина Викмайер.