Отборът на Национал (U17) постигна победа над Локомотив (Пловдив) в Елитната юношеска група до 17 г. Ето и подробностите:

Национал (U17) - Локомотив /Пловдив/ (U17) 3:0 (1:0)

• [1]:0 Румен Колев 27'
  • [2]:0 Румен Колев 77'
  • [3]:0 Кирил Котев 81'

РЕПОРТАЖ През първото полувреме Национал контролираше събитията на терена, създаде няколко добри ситуации, излезе на две чисти положения и вкара един гол. Негов автор бе Румен Колев, който бе изведен от Юлиян Тачев фронтално срещу вратаря и откри резултата с чудесен удар от средна дистанция. Малко по-късно Александър Марков пропусна да отбележи втори гол от чиста позиция.

След почивката гостите погледнаха по-смело напред и така се създадоха няколко интересни ситуации пред двете врати. Първо Тачев стреля в стража на гостите, а след това вратарят Йордан Димитров спаси най-опасния удар на гостите в мача. До края на срещата момчетата на Георги Божанов и Николай Христов продължиха да играят стабилно в отбрана, търпеливо, но и конкретно в нападение - създадоха няколко добри положения и отбелязаха още два гола. Румен Колев си изработи попадението на границата на наказателното поле и с точен удар вкара за 2:0, а малко по-късно Кирил Котев завърши добре бърза контраатака за крайното 3:0.