Юношеският национален отбор на България до 17 г. отстъпи с 1:2 пред Вестфалия в последната си приятелска среща от подготвителния лагер в Германия. Двата отбора се изправиха един срещу друг и на 6 септември, като тогава победата бе за българската селекция със същия резултат. Три дни по-късно тимът на Тодор Симов надви и Падерборн U17 отново с 2:1.

Иначе третата проверка на немска земя започна по страхотен начин за “лъвчетата”, които поведоха още във втората минута след гол на Емил Найденов. До почивката обаче домакините стигнаха до пълен обрат чрез Анди Топали и Даниел Швабауер.

До края на двубоя нови попадения нямаше въпреки добрите шансове, които създаде българският отбор, и така резултатът остана непроменен.

Съставът на България: 1. Атанас Кехайов (46 – 12. Пламен Пенев), 2. Крис Иванов (46 – 8. Михаил Петров), 4. Деян Кирилов (63 – 6. Мерт Салим), 5. Михаил Полендаков, 19. Давид Димитров (46 – 15. Божидар Петров), 20. Калоян Божков, 14. Ивайло Димитров (46 – 10. Кристиян Горянов), 21. Мартин Димитров (46 – 3. Стоян Добрев), 7. Стивън Жерард, 18. Емил Найденов (63 – 16. Алек Витанов), 11. Васил Каймаканов (46 – 17. Виктор Иванов)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Емил Найденов 2, 1:1 Анди Топали 27, 2:1 Даниел Швабауер 30