Лудогорец U15 постигна класически успех с 3:0 над Дунав в мач от програмата на V кръг в първенството на Елитната юношеска група до 15 години. Момчетата на Милен Маринов гостуваха в Русе за двубоя.

Мачът започна отлично за талантите на Шампионите, които откриха още в 1-та минута. Гола отбеляза Андрей Гутев. До почивката Александър Николаев и Тимур Мустафа излязоха сами срещу вратаря на Дунав. Николаев обаче  стреля край целта, а ударът на Мустафа бе спасен. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката Петър Клявков удвои в 65-та минута. Асистенцията бе на Николай Попов. Крайното 3:0 оформи Веселин Атанасов в 76-т минута. Последния пас даде Александър Николаев.

Доволни сме от спечеените три точки. Момчетата се постараха, но чисто игрово имам забележки, които ще чистим в тренировките, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.

Лудогорец U16 разби с 4:1 Арда (Кърджали) в мач от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Талантите на Шампионите гостуваха за двубоя.

"Орлите" откриха още в 2-та минута с попадение на Йоан Анастасов. Арда изравни в 3-та минута. В 8-та минута разградчани отново излязоха напред в резултата. Калоян Божков центрира от корнер, а Илиян Гатински с крак прати топката в мрежата. В 14-та минута резултатът стана 3:1, а попадението с глава отбеляза Иван Атанасов, който засече центриране от ъглов удар. В 21-та минута Илиян Гатински оформи крайното 4:1 с изстрел от дистанция. До почивката добри ситуации се откриха пред Максим Минков, Димитър Мрънков и Йоан Анастасов, но те не успяха да поразят целта. Шут на Калоян Божков пък срещна гредата.

След почивката разградчани също имаха изгодни ситуации да увеличат разликата в резултата, като при една от тях Илиян Гатински удари греда.

Изиграхме добър мач, с особено силно първо полувреме. До почивката действахме свежо, с итересни идеи в атака и хубави комбинации. През втората част свалихме малко темпото, въпреки че също имахме ситуации да направим резултата още по-убедителен, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на срещата.

Лудогорец III обърна Кубрат до 3:1 в мач от програмата на III кръг в първенството на Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Сираков гостуваха за двубоя.

Срещата не започна по най-добрия начин за талантите на Шампионите, които получиха гол в 9-та минута. В 21-та минута след центриране от корнер на Симеон Шишков Петър Кирев изравни. В 28-та минута, след бърза контраатака на разградчани, Антонио Попов отбеляза за 2:1. Последния пас даде Петър Кирев. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта шут на Кристиян Николов в 48-та минута срещна гредата. Половин час по-късно Никола Тодоров засече опасно с глава, но вратарят на домакините успя да спаси от голлинията. В 80-та минута от чиста ситуация Християн Атанасов стреля над вратата. До положението се стигна след пробив на Никола Георгиев. В 85-та минута Никола Георгиев прати топката в мрежата за крайното 3:1, а асистенцията бе на Кристиян Николов.

Теренът бе тежък и това ни попречи да играем в нашия стил. Момчетата обаче бързо се приспособиха към него и успяха да материализират превъзходството си с три хубави гола, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Захари Сираков.