"Орлите" от U17 оскубаха "канарчетата" с класика и то като гости в "Коматево". Мачът бе от програмата на IV кръг в първенството на Елитната юношеска група до 17 години.

През първото полувреме момчетата на Димчо Ненов създадоха три чисти голови ситуации, но ги пропуснаха. Целта не успяха да поразят Денислав Хасанов, Филип Гигов и Кристиян Манушев. Първото полувреме завърши без попадения.

През втората част Денислав Хасанов откри още в 47-та минута. Голът падна след хубав пробив и пас на Филип Гигов. В 58-та минута Наско Янев удвои с хубав удар от границата на наказателното поле. Крйното 3:0 фиксира Исмет Хасанов с мощен шут от дистанция.

Въпреки тежкото и горещо време надиграхме съперника и го победихме убедително. Със сигурност има какво още да се желае от играта ни и какво да коригираме, ако искаме да се развиваме и да вървим напред, коментира след края на двубоя старши треньорът Димчо Ненов.

Лудогорец U16 подчини с 2:1 Славия в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 16 години. Двата отбора играха на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Разградчани откриха в 32-та минута чрез Максим Минков, който отбеляза красиво с прехвърлящ удар. Асистенцията бе на Кристиян Гиздев. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта Илиян Гатински удари греда, а вратарят на гостите спаси опасни удари на Йоан Анастасов и Максим Минков. В 52-та минута Калоян Божков бе точен за 2:0. Последваха още силни минути за "орлите", като стражът на Славия извади с мъка шут на Димитър Мрънков, а изстрел на Илиян Гатински срещна гредата за втори път. В 85-та минута, след може би единствената си по-опасна атака, гостите реализираха почетния си гол.

Доволен съм, че победихме. Можем да съжаляваме, че при тези толкова много голови ситуации не бяхме по-категорични. Все пак момчетата заслужават поздравления, защото преди мача имахме болни, но всички се вдигнаха и дадоха най-доброто от себе си, коментира старши треньорът Росен Маринов след края на срещата.

Лудогорец U15 отупа Славия с 4:1 в мач от IV кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години. Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Николай Попов, който реализира хеттрик. С категоричната победа "орлетата" взеха своеобразен реванш за загубения от същия съперник след дузпи финал за Купата на БФС през миналия сезон.

"Орлите" откриха в 19-та минута с първия гол на Николай Попов. Последния пас даде Ястиян Георгиев. Съперникът успя да изравни в 32-та минута след центриране от фал. Седем минути по-късно Николай Попов вкара за 2:1, като асистенцията отново бе на Ястиян Георгиев. Малко по-късно Николай Попов бе близо до трето попадение, но останал сам срещу стража на съперника, не успя да завърши по най-добрия начин. Джем Андонов също постави под напрежение вратаря на гостите, но последният спаси. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто Николай Попов оформи своя хеттрик за 3:1 в 43-та минута. След гола влезлият от резервната скамейка Веселин Атанасов излезе очи в очи с вратаря, но пропусна. Шут на Преслав Стойков срещна страничната греда, а удар на Джем Андонов бе спасен от стража на Славия. Преслав Стойков оформи крайното 4:1 в 80-та минута.

Изиграхме много добър мач. Бяхме нестандартни и много разнообразни в атака. Можем само да съжаляваме, че толкова леко пропуснахме чисти голови ситуации, коментира след поседния съдийски сигнал старши треньорът Милен Маринов.