Лудогорец се класира за финала на Международния юношески турнир VIVACOM CUP 2023, след като разби със 7:1 Академия Грозданоски (Северна Македония) във втория си мач от груповата фаза.

Разградчани откриха в 5-та минута от дузпа. Точен бе Ястиян Георгиев, а най-тежкото наказание във футбола бе свирено заради фал в наказателното поле срещу Николай Попов. В 8-та минута Тодор Илиев удвои. В 13-та минута Ястиян Георгиев оформи класиката с второто си попадение в двубоя. В 19-та минута Николай Попов направи резултата 4:0. Преслав Стойков вкара за 5:0 в 28-та минута, а в 30-та Преслав Стойков порази целта за 6:0.

След почивката Академия Грозданоски върна едно попадение от дузпа в 52-та минута, а крайното 7:1 фиксира Веселин Атанасов в 66-та минута.

В другия мач от днешната програма на турнира Динамо (Киев) отнесе Академия Удинезе (Румъния) с 11:0.

Финалът на VIVACOM CUP  2023 е на 21 юли (петък), от 10:30, на стадион "Гнездо на орли", а съперникът на Лудогорец в него ще стане ясен утре.