Пирин U16 завърши 2:2 срещу ЦСКА в първата си контрола по време на лятната подготовка. "Орлетата" направиха ползотворен мач в Рилци, в който създадоха много чисти голови положения. Мачът започна отлично за отбора, воден от Радослав Бачев. В 16-ата минута Мартин Гогов центрира и вратарят на гостите изби, Даниел Камбошев посрещна отбитата топка и със силен удар по земята откри.
Малко по-късно ЦСКА изравни.

В средата на второто полувреме Андреа Николов даде отличен извеждащ пас към Ивайло Иванов, който остана очи в очи с вратаря, преодоля го и отбеляза за 2:1. Минута по-късно след грешка в защита, "червените" изравниха.

В последните 15 минути Пирин пропусна две чисти голови положения. В първата, Ивайло Иванов стреля в левия страничен стълб, а в другата ситуация, вратарят на гостите изби след като централният нападател бе останал сам срещу него.

Следващата контрола на Пирин U16 е срещу Локомотив (Пловдив) в Говедарци на 16 юли.

Пирин U17 направи равенство срещу ЦСКА в първата си контрола от подготовката. Съставът, воден от Атанас Николов завърши 2:2 с "червените" на базата в Рилци. "Орлетата" се представиха на ниво и изиграха добър мач. В 13-ата минута Божидар Малинов изведе Владимир Камбошев сам срещу вратаря и той отбеляза в долния десен ъгъл за 1:0. "Армейците" изравниха в 31-ата минута. В 52-ата минута ЦСКА направи пълен обрат. В следващите минути Пирин доминираше и заслужено достигна до изравняване.  Алекс Джалев даде извеждащ пас към Кристиян Бачев, който прехвърли вратаря за 2:2.

Следващата контрола на Пирин U17 e срещу Левски. Мачът е на 15 юли на "Герена".