Юношеският национален отбор на България до 17 г. отстъпи с 1:2 пред Австрия в приятелски мач, игран в Национална футболна база “Бояна”. Това бе втора загуба за “лъвчетата” срещу този съперник, след като преди три дни селекцията на Йордан Петков допусна поражение с 0:3 от връстниците си.

Във втората проверка между двата отбора българският тим бе този, който стигна първи до гол. Негов автор стана Стивън Жерард в средата на първото полувреме. Тогава Божидар Петров намери отляво Васил Каймаканов, който направи чудесен пробив и пусна към непокрития Жерард, разписал се за 1:0. До края на полувремето резултатът остана непроменен и “лъвчетата” се оттеглиха на почивката с минимална преднина.

Веднага след нея обаче гостите от Австрия стигнаха до равенство чрез резервата Адедженугуре, а четвърт час преди края на срещата отново той реализира победното второ попадение за селекцията от алпийската страна.

Съставът на България: 12. Мартин Цанков, 5. Михаил Полендаков (46 – 6. Валери Владимиров), 3. Стоян Добрев, 13. Симеон Цанев (62 – 21. Мартин Димитров), 8. Божидар Петров, 7. Стивън Жерард, 15. Калоян Божков, 22. Кристиян Ирмиев (46 – 10. Кристиян Горянов), 17. Тарек Жензарли, 14. Филип Гигов (к) (77 – 20. Владимир Драганов), 11. Васил Каймаканов

Селекционер: Йордан Петков