Юношеският национален отбор на България до 18 г. отстъпи с 0:1 пред Австрия в приятелски мач, игран в Национална футболна база “Бояна”. Това бе втора контролна среща между двата състава в рамките на три дни, но в първия случай поройният дъжд, излял се над София, прекрати двубоя на полувремето при резултат 1:0 в полза на “лъвчетата”.

Победата във втория сблъсък бе за гостите от алпийската страна, които успяха да открият резултата още в 13-ата минута. Тогава Трумер бе изведен зад гърба на българската отбрана и останал очи в очи с Алекс Божев, прати топката в мрежата. До края на срещата селекцията на Ангел Стойков имаше няколко добри възможности да възстанови равенството – включително и в първата минута на добавеното време, когато “лъвчетата” пропуснаха да се разпишат след сериозно разбъркване в наказателното поле на Австрия.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 7. Захари Атанасов (78 – 2. Николай Николов), 3. Росен Божинов (6. Теодор Минчев), 5. Росен Маринов (83 – 21. Илиан Костов), 4. Михаил Цонев, 11. Борислав Маринов (46 – 14. Константин Димитров), 8. Антоан Стоянов (78 – 15. Марио Георгиев), 10. Асен Митков (к) (83 – 19. Петър Атанасов), 16. Валентин Йотов (46 – 18. Кристиян Балов), 17. Илиан Антонов (46 – 22. Стефан Трайков), 9. Константин Павлов (78 – 13. Кубрат Йонашчъ)

Селекционер: Ангел Стойков