Юношеският национален отбор на България до 17 г. отстъпи с 0:3 пред Австрия в приятелска среща, играна в Национална футболна база “Бояна”. Гостите откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Адриан Регел довкара в мрежата една избита от вратаря на “лъвчетата” Атанас Кехайов топка. Малко по-късно австрийската селекция имаше възможност да удвои преднината си, но Щандъл пропусна дузпа. В 73-ата минута Филип Мойзи покачи на 2:0 в полза на тима от алпийската страна. Две минути преди края на двубоя отново Мойзи се разписа и оформи крайното 3:0.

На 19 юни двете селекции ще изиграят още един приятелски мач помежду си, който е с начален час 11:00 и отново ще се състои в Национална футболна база “Бояна”.

Съставът на България: 1. Атанас Кехайов, 5. Михаил Полендаков (74 – 4. Павел Златанов), 3. Стоян Добрев, 19. Давид Димитров, 6. Валери Валдимиров, 17. Тарек Жензарли (46 – 15. Калоян Божков), 11. Васил Каймаканов (46 – 20. Владимир Драганов), 10. Кристиян Горянов, 22. Кристиян Ирмиев (74 – 8. Божидар Петров), 7. Стивън Жерард, 9. Марсел Бибишков (46 – 18. Емил Найденов)

Селекционер: Йордан Петков