Пороен дъжд, който наводни основния терен в Национална футболна база „Бояна“, прекрати на полувремето контролната среща между юношеските национални отбори до 18 г. на България и Австрия. Нашите футболисти показаха по-добра игра и водеха в резултата с 1:0 преди главният рефер Християна Гутева да свири предсрочно края на срещата с оглед невъзможните за игра метеорологични условия. Двубоят няма да бъде доигран, тъй като след 3 дни (на 18 юни от 11:00 ч.) двата тима отново ще се изправят един срещу друг в Дома на футбола.

Още в първата минута Борислав Маринов надбяга отбраната на австрийския отбор, но не успя да преодолее вратаря на гостите. В 20-тата минута отново Маринов имаше отличен шанс да се разпише, но само 60 секунди по-късно все пак логичното се случи и Константин Павлов откри резултата. Нападателят се възползва от неразчетена изява на австрийския страж и реализира единственото попадение за „лъвчетата“.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 16. Валентин Йотов, 3. Росен Божинов, 4. Михаил Цонев, 5. Росен Маринов, 17. Илиан Антонов, 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов, 9. Константин Павлов, 10. Асен Митков, 11. Борислав Маринов.

Селекционер: Ангел Стойков.