Безапелационният победител в първенството на Елитната юношеска група до 17 години Лудогорец U17 финишира по шампионски, след като победи с 2:0 Пирин в Благоевград, в мач от последния XXX кръг на първенството.

Носителите на златото отбелязаха по едно попадение през всяко от двете полувремена.

През първото се разписа Мартин Станчев в 43-та минута. Той стигна пръв до една топка, избита от стража на съперника, след шут на Филип Гигов.

През второто точен с глава бе Александър Маринов. Голът стана след центриране от фал, като първо с топката игра Никола Ботев.

Удовлетворени сме, защото записахме силен сезон. Цифрите са достатъчно красноречиви. Не допуснахме нито едно поражение, като направихме едва три равенства, коментира след края на двубоя старши треньорът Емилиян Петров.

Шампионите на Елитната юношеска група до 15 години Лудогорец U15 завършиха сезона с 2:1 над Дунав в Русе, в мач от последния XXX кръг на първенството.

Резултатът откри Йоан Атанасов в 22-та минута. Той напредна сам по десния фланг и точния му завършващ удар не остави шансове на стража на домакините. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Мартин Николов вкара за 2:0 в 43-та минута. Дунав върна едно попадение в последната 70-та минута на редовното време.

Финиширахме по шампионски, с победа. Успехът ни бе напълно заслужен, като резултатът можеше да е и далеч по-категоричен, коментира старши треньорът Росен Маринов след последния съдийски сигнал.