PlovdivDerby

Марица ще играе и в следващия сезон във Втора лига, след като загуби последния си мач като гост на Струмска слава с 1:3. Мачът можеше да се определи повече като война, а не като футболна среща. На наводнения терен с висока и неокосена трева пловдивчани получиха два гола още в първите 12 минути на срещата, а те бяха дело на Цанев и Златков.

За 2:1 преди почивката се разписа Марчев, който напредна, среля и реализира в далечния ъгъл на вратата на домакините. Жълто-сините имаха възможност да стигнат до хикс, но удар на Домо бе отразен от стража на Струмска слава. Удар на Марчев пък за малко не намери целта, след като профуча на сантиметри над напречната греда.

В самият край на срещата домакините подпечатаха победата си с трети гол.

Интресен факт е, че гостите за малко да закъснеят за срещата, след като попаднаха в няколко задръствания заради лошото време. Буквално маричани пристигнаха в Радомир в последния възможен момент.

Марица завършва този шампионат на седмото място в класирането, на 5 точки от позицията, която можеше да им даде право да играят бараж.