Чудесен успех с 1:0 над „Славия“ взеха етърци U15, които са набор 2008/2009 година, в последното си домакинство от елитната група в първенството. Въпреки че изпадат от групата, играчите на Стефан Ангелов играха мотивирано и на ниво и победиха стойностен противник в лицето на “белите”.

Дебют като рефер на 15-годишни юноши направи Ичко Лозев – младши, който е син на бившия международен рефер и сега съдийски наблюдател на УЕФА Ичко Лозев. 19-годишният рефер асистираше заедно с Йорданка Корчева на главния съдия Галя Ечева.

Единственият гол в мача падна в 32-ата минута, когато от границата на наказателното поле Цветомир Траянов стреля неспасяемо за 1:0. „Белите“ създадоха две-три опасни ситуации, но вратарят Вилислав Михайлов бе непробиваем и трите точки отидоха за етърци. В последния кръг „болярите“ също гостуват на ЦСКА.

„Етър“ U15: Вилислав Михайлов, Александър Гашев, Велизар Пенев, Даниел Генков, Емилиян Тончев, Иво Бижев, Невзат Помаков, Нехат Курдов, Петър Петров, Цветомир Траянов, Рафаел Чолаков (Георги Николов, Димитър Косев, Виктор Борисов).

Великолепна победа над столичния „Славия“ извоюваха юношите на „Етър“ U17 в последното си домакинство за сезона в елитната група.

Юношите младша възраст с треньор Стефан Николов биха „белите“ с 2:1, като направиха пълен обрат в мача. Двата тима направиха много оспорван и с високо качество двубой. Столичани поведоха първи в 26-ата минута, когато Кристиян Димитров прати топката в мрежата – 0:1.

Отговорът на етърци не закъсня. Само след две минути Кристиан Пашов стреля, а след добавка Преслав Денев реализира за 1:1. В добавеното време на първата част след центриране от корнер Никифор Гълъбов с удар от границата на наказателното поле се разписа – 2:1.

Оспорвана бе битката и през второто полувреме. „Славия“, който е доста по-напред в класирането, потърси изравняване, но домакините, въпреки многото отсъстващи основни играчи, не се предадоха. В 48-ата минута Кубрат Комсалов от гостите стреля в напречната греда, а отново той десет минути по-късно след хубав пробив нацели и левия стълб. За домакините пък в 73-ата минута Преслав Донев проби опасно на скорост отляво и центрира, но Кристиан Пашов се размина с гола.

Успехът с 2:1 прати „Етър“ на 11-ото място в класирането с 27 точки заедно с „Хебър“ и „Берое“. В последния кръг на 4 юни тимът гостува на ЦСКА.

„Етър“ U17: Петко Тончев, Антони Ангелов, Стефан Йорданов, Николай Стоев, Кристиан Пашов, Никифор Гълъбов, Преслав Денев, Александър Спасов, Кристиан Боянов, Тонислав Донков, Даниел Христов (Антоан Петров, Людмил Пашев, Теодор Маринов, Преслав Петров).