Отборът на Черно море записа успех с 2:0 при домакинството си на Пирин Благоевград в мач от 29-ия кръг на Елитната група до 17 години. Борис Стойков и Георги Пасков от дузпа оформи крайния резултат. Освен попаденията „моряците“ удариха и две греди чрез Евдокиев и Георги Венциславов.

Като цяло варненци бяха по-стойностният отбор на терена, но много пропуски пред вратата на орлетата през първото полувреме (Евдокиев на два пъти и Димитров) запазиха интригата в мача до средата на втората част.

Така кръг преди края на шампионата Черно море си осигури бронзовите медали в Елитната група. Възпитаниците на Тодор Каменов имат актив от 61 точки пред четвъртия Септември София, който преди този кръг е с 52 пункта. Втори е Левски със 71, а лидер е Лудогорец със 78, преди изиграването на мачовете от 29-ия кръг.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Георги Пасков, Ивайло Димитров, Кристиян Иванов, Александър Киров, Петър Маринов (Георги Ненов, Димитър Заимов, Даниел Георгиев, Никола Недков, Димитър Ковачев, Даниел Райчев, Георги Монев).

Талантите на Черно море записаха победа с 2:0 при домакинството си на Дунав Русе в мач от 29-ия кръг на Елитната група до 15 години. На стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост „моряците“ откриха резултата в 20-ата минута след автогол. Виктор Иванов оформи крайния резултат в 45-ата минута след центриране на Денислав Младенов.

Кристиан Михайлов и Денис Младенов пропуснаха да направят резултата класически, след като се озоваха на чисти положения.

В последния кръг Черно море гостува на Локомотив София. Мачът е на 4 юни, неделя от 10:30 часа.

Съставът на Черно море: Георги Панайотов, Светослав Мерсинков, Божидар Жечев, Петър Николов, Емануил Няголов, Йордан Тодоров, Денислав Младенов, Виктор Иванов, Стефан Сивков, Кристиан Михайлов, Виктор Димитров (Адриян Калев, Преслав Петков, Теодор Костадинов, Иван Иванов, Кирил Петров, Мартин Пенчев, Симеон Желязков, Максим Михайлов, Боян Русинов).

Талантът на Черно море получи повиквателна за Юношеския национален отбор на България до 15 години. Това е роденият през 2008 нападател Кристиян Михайлов, който е основен играч на „моряците“ в Елитната група до 15 години. Той е и голмайстор за отбора, воден от Тодор Колев, пише официалният сайт на Черно море.

Михайлов ще се присъедини към тима на страната ни за тренировъчен лагер и приятелските мачовете с Косово на 5 – 10 юни.

Дублиращият тим на Черно море загуби домакинството си на Черноморец Балчик в отложен мач от 25-ия кръг на efbet Лига. „Моряците“ поведоха в резултата с 2:0 през първото полувреме след попадения на Серги Кешкерян и Жечко Йорданов, но през втората част допуснаха обрат. Гостите успяха да вкарат четири безответни гола и да спечелят двубоя на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

В следващия кръг Черно море гостува на Светкавица Търговище, а Балчик приема Локо Русе.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Валентин Касабов, Стефан Димов, Симеон Николов, Жечко Йорданов, Дейвид Луканов, Серги Кешкерян, Мартин Банев, Милен Николов, Кристо Яначков (Денислав Стойчев, Толга Мюрвет, Константин Грахльов, Радослав Петров, Валентино Николов, Константин Николов, Георги Марков).