Юношите на Черно море спечелиха дербито с градския съперник Спартак Варна с 2:0 в мач от 28-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“.

„Моряците“ откриха резултата в 29-ата минута. След атака по фланга Димитър Павлу центрира в наказателното поле, където Ивайло Димитров с глава реализира за 1:0. Крайното 2:0 оформи Димитър Заимов в 88-ата минута. Той се разписа след индивидуална атака на Кристиан Михайлов по левия фланг и последвало центриране по земя.

В следващия кръг Черно море е домакин на Пирин (Благоевград).

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Георги Пасков, Ивайло Димитров, Кристиян Иванов, Александър Киров, Петър Маринов (Георги Ненов, Димитър Заимов, Даниел Георгиев, Никола Недков, Димитър Ковачев, Даниел Райчев, Кристиан Михайлов)

Дублиращият отбор на Черно море постигна победа с 1:0 над Лудогорец III в мач от 28-ия кръг на Трета лига – Зона Североизток. Срещата ще се запомни с меле в 70-ата минута, след което играчи на двата тима получиха червени картони, а гостуващият тим напусна терена.

Още в първата минута Берк Бейхан удари греда, а в 13-ата отново той отбеляза за варненци от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Втората част бе доста нервна и се стигна до грубо влизане на Кристиян Иванов. Капитанът на Черно море Марин Петков потърси обяснение от играча, което прерасна в меле, а след него и двамата получиха директни червени картони. Веднага след това гостуващият тим напусна терена и отказваше да продължи мача под претекст, че няма налична охрана. Въпреки че от самото начало на срещата имаше полиция, която охранява домакинските срещи на Черно море. След 20-минутно прекъсване на срещата, разградчани размислиха и мачът продължи. В 80-ата минута Николай Трифонов вкара втори гол за „моряците“, но той не беше зачетен заради засада.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Наско Янков, Валентин Касабов, Стефан Димов, Симеон Савов, Берк Бейхан, Дейвид Луканов, Николай Златев, Марин Петков, Милен Николов, Серги Кешкерян (Денислав Стойчев, Жечко Йорданов, Николай Трифонов, Радослав Петров, Кристо Яначков, Толга Мюрвет, Мартин Банев).