Юношите на „Левски София“ записаха победа и загуба като гост от „Национал“ в мачовете си от 28-ия кръг на Елитните групи до 17 и до 15 години.

„Левски“ U17 победи с 4:3 домакините. Два гола за „сините“ отбеляза Стивън Гаоте – в 14-та и 85-та минути. По едно попадение добавиха Георги Христанов в 26-та и Алекс Александров в 70-та минути. За Национал точни бяха Деян Ненков на два пъти и Петър Георгиев.

Срещата започна с натиск на Национал, довел до ранен гол на Деян Ненков. Съперникът изравни малко след това. Момчетата на Александър Стоянов и Николай Христов показаха, че ще се борят за всяка ситуация и всяка педя от терена в този мач и няколко минути по-късно го демонстрираха. Отнета топка в цетъра от капитана Мартин Пасалидис, пас към нахлуващия Ненков и майсторски прехвърлящ удар за 2:1. Трябва да отбележим, че Пасалидис изигра поредния си много силен мач и водеше отбора си достойно на терена от първата до последната минута. Той бе блестящ в дефанзивен и офанзивен план, а когато нервите бяха опънати в края на срещата, с няколко феърплей жеста овладя ситуацията и на терена и на скамейките.

Левски отново успя да изравни до 20-ата минута. До края на полувремето домакините създадоха 3-4 опасни ситуации, но удари на Яни Дерлоков, Деян Ненков и Валентин Лазаров излязоха в аут или бяха насочени във вратаря. Гостите имаха една възможност, при която диагонален удар мина покрай гредата.

Втората част продъжи със здрава битка, надиграване в центъра и нови ситуации за Национал. Чистите положения не влизаха, но затова пък фантастично воле на Петър Георгиев от 25 метра влезе до гредата за 3:2. В ответната атака гостите изравниха след коренер. Играчите на Национал продължиха да търсят победата до последно, но при една контра 5 минути преди края съперникът вкара гол, с който взе и трите точки. До края на срещата имаше много нерви и прекъсвания, а когато трябваше се намеси и Капитанът Пасалидис, за да покаже, че футболът е много по-голяма игра от простия сбор на някакви голове, точки и класирания.

Воденият от треньора Милен Гаджев отбор е на второ място във временното класиране с актив от 71 точки.

Съставът на „Левски“ U17: 1. Атанас Кехайов, 2. Ериан Благоев, 3. Адриан Видинов (48 – 16. Данаил Михайлов), 4. Радослав Узунов, 5. Калоян Борунов (к), 6. Кристиан Чачев, 7. Георги Христанов (86 – 14. Станимир Каптиев), 8. Георги Русинов, 9. Ангел Тодоров (61 – 15. Даниел Матеров), 10. Алекс Александров, 11. Стивън Гаоте (86 – 13. Ивайло Петров).

Национал (U17): Вълов - Гечев, Томов, Драганов - Янев (Нишков), Пасалидис (к), Георгиев, Анев, Дерлоков - Ненков , Лазаров (Банчев)

Юношите на „Левски“ до 15 години загубиха с 2:4 връстниците си от Национал София. Головете за „сините“ отбелязаха Сашо Грънчаров в 22-та и Любомир Каракашев 30-та минути. За победителите хеттрик реализира Кристиян Горянов, а четвъртото попадение бе дело на Дилян Шишманов.

Национал започна по-добре и поведе с ранен гол на Кристиян Горянов. Последваха три отлични ситуации за нов гол, но те не бяха оползотворени. Домакините се отпуснаха и позволиха на съперника да вземе инициативата. Гостите се възползваха и успяха да обърнат резултата до 2:1 в своя полза. Момчетата на Владимир Лилов и Станислав Катранков реагираха още до края на полувремето. Пробив на Горянов бе спрян с нарушение в наказателното поле и от бялата точка капитанът отбеляза за 2:2. Трябва да се признае, че при овладяването на топката останаха сериозни съмнения за засада.

След почивката домакините натиснаха и вкараха нови два гола. Първо Горянов оформи втория си хеттрик за седмицата, осми гол за седем дни и общо 33-ти за сезона. За да не изостава и в асистенциите, капитанът ни изведе Дилян Шишманов на чиста позиция, а нападателят с прецизен удар по диагонала оформи крайния резултат. До края на мача нападателите на Национал пропуснаха нови три положения, две от които на празна врата. При двете опасни ситуации пред тяхната врата с отлични спасявания се отличи стражът Стефан Михайлов.

В края на мача за два жълти картона от игра бе отстранен Мартин Портарски, но и с човек по-малко нашите момчета контролираха събитията на терена.

Воденият от треньора Ахмед Хикмет отбор е на трето място във временното класиране с 61 точки.

Съставът на „Левски“ U15: 1. Огнян Владимиров, 2. Николай Миланов, 3. Александър Йовчев, 4. Стоян Лазаров (к), 5. Антон Манов, 6. Сашо Грънчаров, 7. Иво Мотев, 8. Радостин Стоилов, 9. Андрей Нешев (51 – 13. Антонио Георгиев), 10. Любомир Каракашев, 11. Велин Драгоев.

Национал (U15): Михайлов - Александров (Кюркчиев), Портарски, Любомиров (Тодоров), Симеонов - Ръжданов, Горянов (к), Крумов, Кръстев (Йонин) - Илиев, Манолов (Шишманов). Треньор: Владимир Лилов