Лудогорец U14 изигра зрелищен финал за Купата на БФС, но загуби от Славия с общ резуртат 6:7, след изпълнение на 20 дузпи. Срещата се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново и протече с драматични обрати.

Славия откри в 9-та минута от дузпа, свирена за нарушение на Симеон Лалев срещу Християн Георгиев. Именно Георгиев вкара от бялата точка. Попадението не обезкуражи "орлетата". Те наложиха сериозен превес на терена и изравниха в 32-та минута. Точен от пряк свободен удар бе Ястиян Георгиев, който стреля от около 30 метра. Първото полувреме завърши при този резултат.

След почивката разградчани стигнаха до пълен обрат в 55-та минута. Тимур Мустафа се пребори за една топка, напредна и завърши точно за 2:1. След попадението Лудогорец създаде две отлични възможности за трети гол, но вратарят на съперника спаси удар на Тимур Мустафа, а Тодор Тодоров не успя да нанесе завършващ удар. След грешка на отбраната в зелено Християн Георгиев бе точен за 2:2 в 64-та минута.

При дузпите шансът не бе на страната на талантите на Шампионите и за тях останаха сребърните медали.

Много сме разочаровани. Бяхме съвсем близо до успеха. Стигнахме до пълен обрат и при 2:1 имахме чудесни ситуации да затворим мача, но за съжаление ги пропуснахме и се стигна до изравняване. В началото на мача бяхме прекалено напрегнати, а и при дузпите можеше да покажем по-здрави нерви, коментира старши треньорът Милен Маринов след последния съдийски сигнал.