Юношеският национален отбор на България до 16 г. отстъпи на Черна гора с 1:2 в полуфинален сблъсък от международния приятелски турнир „Милян Милянич“ в Сърбия. Нашият тим изигра неубедително първо полувреме, но след почивката бе далеч по-активният отбор и можеше да се поздрави поне с равенство в редовното време. Сериозни пропуски пред вратата на съперника обаче лишиха „лъвчетата“ от нещо повече от почетна загуба.

От първите минути България контролираше топката, но Черна гора се възползва от грешки в средата на терена и организира две контраатаки, за да вземе комфортна преднина. В 22-ра минута Матия Никчевич получи непокрит на границата на наказателното поле и с точен удар в десния ъгъл матира Смъркалев за 0:1. В 28-мата минута бърза комбинация на черногорците изведе Андрей Костич сам срещу българския страж и последва точен изстрел за 0:2. До почивката нашият тим се опита да промени събитията с удари на Каймакайнов и Драганов, които обаче бяха спасени от Мукович.

През втората част селекционерът Йордан Петков промени почти цялата офанзивна линия на България и ефектът се усети – в 56-тата минута резервата Терек Жензарли проби отляво и с хубав диагонален изстрел намери мрежата на Черна гора. Последваха две чисти положения пред родните нападатели, които можеха да донесат заслужено равенство. В 73-тата минута Стивън Жерард надбяга отбраната на съперника и остана сам срещу Мукович, който обаче парира изстрела му с крак. Малко след това Валери Владимиров свали с глава топката към Виктор Илиев, който от близка дистанция не успя да уцели вратата.

На 11 май от 15:00 ч. България U16 ще спори за третото място в надпреварата срещу победителя от двубоя Сърбия – Северна Македония.

Съставът на България: 1. Стефан Смъркалев, 19. Давид Димитров, 3. Стоян Добрев, 5. Михаил Полендаков, 13. Божидар Петров, 7. Максимилиан Симеонов (46 – 15. Стивън Жерард), 10. Кристиян Горянов (46 – 17. Тарек Жензарли), 8. Крум Стойчев (46 – 6. Валери Владимиров), 20. Владимир Драганов (46 – 22. Кристиян Ирмиев), 9. Марсел Бибишков (65 – 18. Емил Найденов), 11. Васил Каймаканов (46 – 14. Виктор Илиев).

Селекционер: Йордан Петков.