Лудогорец U17 пречупи с 2:0 Септември  (София) в мач от програмата на XXV в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. Срещата се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли”.

Резултатът откри Кристиян Николов в 38 мината. Последния пас даде Константин Димитров. Симеон Шишков удвои в 45-та минута, след като при изпълнение на непряк свободен удар получи топката и стреля неспасяемо.

След почивката „орлите” имаха изгодни ситуации за още попадения, но ги пропуснаха. Най-добрите се откриха пред Кристиян Николов, Джан Ниязи и Александър Ангелов, но и в трите случая стражът на съперника се намеси добре и спаси.

Изиграхме добър мач, в който контролирахме топката и диктувахме събитията на терена. Успяхме да създадем достатъчно добри голови ситуации, като не допуснахме нито една по-сериозна пред нашата врата, коментира след края на двубоя старши треньорът Емилиян Петров.

Лудогорец  II направи равенство 1:1 срещу Етър (Велико Търново). Мачът от XXVII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

В 4-та минута Димитър Илиев намери Владислав Найденов до границата на наказателното поле, последва удар, който обаче не затрудни особено Християн Славков. В 8-та минута Найденов нахлу опасно и се откъсваше сам срещу стража на гостите, но бе повален в гръб от Валери Христов,  а главният съдия Васил Минев изгони защитника с директен червен картон. В 28-та минута Етър контраатакува, Крум Стоянов получи топката вляво и без забавяне стреля от ъгъла на наказателното поле, но Дамян Христов се намеси отлично и извади в ъглов удар. В 41-та минута Цветослав Петров опита шут от дистанция, но Християн Славков спаси. В добавеното време Петров намери добре Велислав Минков, той насочи топката в ръцете на Християн Петров, а стражът я изпусна. За негов късмет обаче никой от играчите в зелено не успя да стигне до кълбото и то бе изчистена от защитник. Първото полувреме завърши без голове.

След подновяването на играта чудесна възможност се откри пред Бранимир Костадинов. Той получи добър пас от Минков, но от няколко метра стреля високо над вратата. В 62-та минута гостите откриха резултата чрез Крум Стоянов. Само пет минути по-късно Владислав Найденов  нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Християн Славков - дузпа и жълт картон за вратаря. Цветослав Петров изпълни точно от бялата точка и в 68-та минута Лудогорец II изравни. В 83-та минута Найденов се измъкна от Моран Абдиел и намери добре Цветослав Петров, но плеймейкърът не успя да реализира.

Запазихме традицията да не губим на свой терен. Играхме срещу един от най-стойностните отбори във Втора лига и можем да съжаляваме, че не оползотворихме численото превъзходство, което имахме. Това донякъде се дължи на факта, че след червения картон трябваше да заложим на постепенни атаки, а нашето най-силно оръжие е контраатаката, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО  1:1

0:1 Крум Стоянов (62)

1:1 Цветослав Петров (68 - дузпа)

Лудогорец II: Дамян Христов, Методий Стефанов, Алекс Луканов, Бранимир Костадинов, Александър Ганчев, Велислав Минков, Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан)

Етър: Християн Славков, Валери Христов, Георги Ангелов, Евгений Илиев, Емануил Личев, Крум Стоянов, Мариян Иванов (капитан), Мартин Тошев, Моран Абдиел, Олег Димитров, Христо Митев