ЦСКА  U18 завърши наравно 0:0 с връстниците си от ЦСКА 1948 в първи полуфинален сблъсък в турнира за Купата на БФС, игран на стадион "Българска армия".

През първото полувреме възпитаниците на старши треньора Стамен Белчев надиграха своя опонент и само малшансът ги лиши от възможността да вземат преднина. В 23-ата минута младите армейци направиха хубава атака по левия фланг, която завърши с изстрел на Венцислав Иванов над напречната греда. В 31-ата минута Алесандро Николов стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на гостите спаси. Последва изстрел на Илиан Антонов по диагонала, който премина над вратата. В 39-ата минута Алесандро Николов шутира силно границата на наказателното поле, но вратаря изби, след което последва добака на Петко Панайотов и отново противниковият вратар се намеси умело и спаси сигурен гол. Домакинският натиск продължи до края на полувремето, но гол така и не падна и двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част червените продължиха да атакуват и в 56-ата минута Алесандро Николов пропусна да се разпише от чиста позиция. Десетина минути преди края Росен Маринов изведе хубаво Илиан Антонов отдясно, но изстрелът на бързоногото крило премина над напречната греда. Малко след това Николов от фаул сложи топката на главата на Лъчезар Иванов, но кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб. Последва финален щурм на младите армейци, които въпреки цялостното си превъзходство в двубоя не съумяха да намерят път към мрежата на противниковата врата и срещата приключи при нулево равенство.

Реваншът е на 26 април (сряда). Победителят в турнира печели правото през следващия сезон да представя България в младежката Шампионска лига.

В другия мач за деня отборът на ЦСКА  U16 отстъпи с 0:1 като гост на Лудогорец в Разград в първи полуфинален сблъсък за Купата на БФС.

Стартов състав на ЦСКА  U18: 1. Алекс Божев (в) (к), 2. Илиян Димитров, 3. Лъчезар Иванов, 4. Браян Стефков, 5. Росен Маринов, 6. Светозар Евтов, 7. Венцислав Иванов, 8. Алесандро Николов, 9. Георги Димитров, 10. Петко Панайотов, 11. Илиан Антонов.

Резерви: 30. Мартин Станчев (в), 13. Кирил Георгиев, 14. Димитър Христов, 15. Димитър Петров, 16. Александър Кожухаров, 17. Кристиан Георгиев, 20. Теодор Апостолов, 21. Роберто Щилянов.