Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели първата от двете проверки срещу сборния тим на Вестфалия, Германия, с 3:1. „Лъвчетата“ се представиха убедително в двубоя, игран на основния терен в Национална футболна база „Бояна“, макар че успяха да узаконят превъзходството си в последните минути на срещата.

Тимът на селекционера Йордан Петков започна по-активно и успя да поведе в резултата в 22-рата минута, когато се разписа капитанът Кристиян Горянов. До края на полувремето България можеше да удвои аванса си, но нямаше късмет в завършващата фаза. За сметка на това гостите успяха да достигнат до изравнително попадение в 58-мата минута, дело на Топали. Финалният натиск на нашия отбор логично доведе до втори гол в мрежата на Вестфалия, реализиран от Валери Владимиров в 79-тата минута. Само 60 секунди по-късно Павел Златанов оформи крайното 3:1 от дузпа.

Втората контрола между България U16 и Вестфалия U16 е на 11 април от 15:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 1. Николай Страшников (88 – 12. Антоан Манасиев), 2. Радослав Караманов, 3. Николай Любомиров, 4. Павел Златанов, 5. Мартин Портарски, 6. Валери Владимиров, 7. Самуил Мечев, 8. Георги Ангелов (82 – 17. Ивайло Димитров), 9. Дилян Шишманов (46 – 14. Виктор Илиев), 10. Кристиян Горянов, 11. Владимир Драганов (88 – 9. Дилян Шишманов).

Селекционер: Йордан Петков.