"Марица" победи "Черноморец" в среща от 25 кръг от шампионата в Зоналната група U17. Срещата се игра в сряда на стадиона в село Войсил, а "жълто-сините" направиха най-добрия подарък на своя треньор Тенислав Иванов, който имаше рожден ден.

Двата тима изиграха коректен мач, в който пловдивчани доминираха. Резултатът 1:0 беше най-малкото с което гостите се разминаха. След силно първо полувреме Димитър Димитров отбелза много хубав гол от пряк свободен удар, който беше в близост до флагчето за ъглов удар. През второто полувреме настъпи отстъпление в играта на "Марица", но въпреки това "жълто-сините" създадоха доста чисти положения придружени от фрапантни пропуски.

"Марица" заема второ място в класирането с актив от 53 точки, на точка пред ФА "Пловдив" и на три пред "Берое". Лидер е "Ботев" с 62. На 8 април от 12 часа маричани гостуват в Бургас на "Нефтохимик".