ЦСКА U16 победи с 2:1 като гост връстниците си от Левски в двубой от зоналното първенство, игран на едно от помощните игрища на стадион "Георги Аспарухов".

През първото полувреме възпитаниците на старши треньора Ивайло Станев надиграха своя опонент и закономерно поведоха в резултата с попадение на Илия Димитров в 38-ата минута.

В началото на втората част домакините стигнаха до изравнително попадение, след което младите армейци отново подеха инициативата и малко преди края напълно заслужено стигнаха до победата с гол красавец на Илия Димитров, който се разписа за втори път  в двубоя след самостоятелна акция и хубав изстрел извън наказателното поле в десния ъгъл.

По този начин ЦСКА U16 победи с 2:1 Левски като гост. Следващият мач на тимът на "червените" до 16 години е срещу Септември и ще се играе в събота (8 април) от 9:30 часа на клубната база в Панчарево. Идната седмица (на 12 април) на отбора предстои  първи полуфинал в  турнира за Купата на БФС срещу Лудогорец в Разград.