Юношеският национален отбор на България до 16 г. спечели по категоричен начин приятелския международен турнир под егидата на УЕФА в Албена, след като днес записа победа и в третия си двубой от надпреварата – 1:0 над Гибралтар. Така, след успехите срещу Косово (2:0) и Северна Македония (1:0) в предишните два двубоя, „лъвчетата“ финишираха с пълен актив и без допуснато попадение.

Макар че селекционерът Йордан Петков заложи на футболисти, които взеха по-малко участие в предходните сблъсъци, България имаше превъзходство през целия днешен двубой. Мартин Бойчев реализира единственото попадение в мача в 15-тата минута от дузпа, а през втората част Крум Стойчев пропусна да увеличи преднината ни, след като също получи право да изпълни наказателен удар.

Съставът на България: 12. Стефан Смъркалев (46 – 1. Атанас Кехайов), 3. Стоян Добрев, 6. Тханг Чунг Чан, 14. Павел Златанов, 21. Наско Янев, 7. Крум Стойчев, 11. Димитър Урумов (60 – 22. Владимир Драганов), 9. Марто Бойчев, 16. Кристиян Николаев, 18. Виктор Илиев, 20. Васил Каймаканов.

Селекционер: Йордан Петков.

Младежкият национален отбор на България отстъпи с 0:1 пред Словакия в първия си мач от турнира Анталия Къп 2023. Двубоят беше равностоен през по-голямата си част, като при единственото попадение в срещата, което падна в средата на второто полувреме, останаха сериозни съмнения за нарушение срещу родния вратар Дамян Христов. Съдийската бригада обаче не реагира и голът бе зачетен, въпреки че в продължение на няколко минути на Христов бе оказвана медицинска помощ.

Иначе едно от най-добрите положения за тима на Александър Димитров дойде още в началото на сблъсъка. В 11-ата минута Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на добра позиция, но ударът на последния бе отразен.

Следващата среща на България U21 от турнира Анталия Къп е във вторник, 28 март, срещу Финландия. Двубоят е с начален час 17:30.

Стартов състав на България: 12. Дамян Христов, 15. Мартин Атанасов, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев (к), 16. Тодор Павлов, 6. Eмил Ценов, 21. Чунг Нгуен, 7. Симеон Александров, 10. Красиан Колев, 8. Божидар Пенчев, 9. Георги Николов

Селекционер: Александър Димитров