Юношеският национален отбор на България до 18 г. надделя над връстниците си от Полша с 2:0 в контролна среща, играна на основния терен в Националния футболна база „Бояна“. Нашите момчета се представиха на много високо ниво и могат да са доволни от представянето си.

Първото попадение отбеляза Борислав Маринов в 11-тата минута, когато българският нападател сътвори истински шедьовър – индивидуалният му пробив му осигури удобна позиция и с изстрел от около 25 метра матира полския вратар. Вторият гол бе дело на влезлия като резерва Константин Павлов в 71-вата минута след хубава комбинация.

В добавеното време отново Павлов навърза цялата защита на Полша, но не можа да уцели вратата.

Следващата проверка между двата тима е на 27 март от 12:00 ч. отново в Бояна.

Съставът на България: 1. Алекс Божев, 3. Росен Божинов, 4. Симеон Василев (87 – 15. Костадин Татаров), 5. Росен Маринов (87 – 16. Димитър Папазов), 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов (87 – 2. Лъчезар Иванов), 17. Илиян Антонов (60 – 22. Стефан Трайков), 20. Кристиян Бойчев (60 – 16. Димитър Папазов), 21. Мартин Драганов (60 – 14. Константин Павлов), 11. Борислав Маринов (87 – 10. Васил Христов), 9. Кристиян Величков (46 – 13. Кубрат Йонашчъ).

Селекционер: Ангел Стойков.