Вторият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 визитата си на Струмска слава. Двубоят от 23 кръг на Втора лига се игра в Радомир. "Жълто-черните" бяха с рекордно млад стартов състав, като "най-опитният" бе роденият през 2003 година Мартин Христов.

В пореден мач ранен гол коства загубата на пловдивчани. Във втората минута капитанът на домакините Борислав Николов вкара след корнер. До края на първата част играта бе равностойна, а след почивката ботевистите доминираха. В заключителните минути играта бе изцяло в половината на домакините, а с пропуски се отчетоха Павлов и Видев.

Дублиращият тим на "канарчетата" записа пето поредно поражение и остава в зоната на изпадащите тимове, където е само на точка пред последния Созопол. За "жълто-черните" следва домакинство на Спартак (Плевен).