Две поражения записаха отборите на Локомотив (Пловдив) при гостуванията си на Левски (София) в Елитните групи U15 и U17.

U15: Левски – Локомотив 2:0

Домакините откриха резултата в заключителните секунди на първото полувреме. Иво Мотев пробва да центрира от дясно, но вместо това шутът от 40 метра влетя във вратата на пловдивчани за 1:0. В 60-ата минута Габриел Йорданов покачи на 2:0 след задна ножица. Локомотив имаше своите шансове, като Тодор Гергишанов и Данило Терасенко можеха да се разпишат за “черно-белите”.

U17: Левски – Локомотив 1:0

Единственото попадение в срещата падна в 78-ата минута. Ангел Тодоров се възползва от разбъркване в наказателното поле и вкара от близка дистанция за 1:0. “Черно-белите” имаха редица възможности преди това да се разпишат. Най-сериозните положения се откриха пред Виан Станков и Аксел Велев, които останаха на няколко пъти сами срещу вратаря, а Иван Кръстев нацели гредата.

снимка: levski.bg / Левски ТВ