Националният тим на България за девойки до 17 г. победи Латвия с 3:1 във втория си двубой от група B6 на европейските квалификации. Така отборът ни завърши на второ място в крайното класиране след състава на Украйна, който завърши с пълен актив от 6 точки.

Двубоят, който се игра на ст. „Хаджи Димитър“ в Сливен, започна с масиран натиск на България и още в 4-тата минута „лъвиците“ получиха дузпа, която за съжаление бе пропусната от Виктория Генова. Малко след това обаче логичното се случи и централният ни нападател Никол Диманова откри резултата след асистенция на Полина Демирова. Родният тим продължи да е по-активен и в 20-тата минута Диманова уцели греда, а само три по-късно и изстрелът на Александра Маринова се отклони от страничния стълб. В 28-мата минута Демирова все пак покачи на 2:0 и даде стабилна преднина на нашите.

След почивката Латвия успя да върне интригата след автогол на Михайлова в 69-тата минута, но въпреки всичко България се поздрави с крайния успех, след като в продължението Мирела Петрова оформи крайното 3:1.

Съставът на България: 12. Мартина Илиева, 16. Александра Маринова, 3. Бианка Демирова, 11. Рона Михайлова (62 – 5. Мила Попова), 13. Михаела Михайлова, 10. Виктория Генова, 19. Ивана Тодорова, 20. Ния Дулева (46 – 17. Гергана Георгиева), 9. Полина Демирова, 7. Силвия Найденова (71 – 6. Василена Стефанова), 22. Никол Диманова (86 – 15. Мирела Петрова).

Селекционер: Троян Радулов.