Юношите на „Етър“ U17 обърнаха „Пирин“ (Благоевград) с 2:1, след като губеха с 0:1 до почивката, в поредния кръг на елитната група. Това бе третата поредна победа на тима от началото на пролетния полусезон. Така „виолетовите“ завършиха перфектния уикенд за формациите на „Етър“, започнал с победата на първия отбор в Пловдив над „Марица“ с 1:0, разгрома на женския тим като гост над „Светкавица“ с 11:0, равенството срещу „Академик“ 1:1 на „Етър-2“, който се измъкна от зоната на изпадащите и успеха на „Етър“ U15 над „Дунав“ с 2:1.

17-годишните юноши на „Етър“ и „Пирин“ направиха много здрав мач с двуостра игра, като си разделиха по едно полувреме. Първото бе за „орлетата“, които в 29-ата минута поведоха след удар на Алекс Педински от границата на наказателното поле – 0:1. Александър Николов от гостите пък нацели гредата.

Втората част започна с бърз гол за младите „боляри“. В 49-ата минута след центриране отляво на Павел Иванов Християн Цветков прокара топката между краката на вратаря за 1:1. Натискът продължи и в 65-ата минута отново Павел Иванов центрира от фаул и през купа от играчи топката влезе в мрежата – 2:1. Гостите опитаха да изравнят, но не получиха шансове от „виолетовата“ отбрана. В 82-ата минута пак Павел Иванов с красива задна ножица прати топката до гредата. В самия край Преслав Денев спря атака на съперника с директен червен картон.

„Етър“ вече е с 19 точки и се изравни на десетото място с днешния си съперник „Пирин“. В следващия кръг гостува на намиращия се след него в класирането „Хебър“.

„Етър“ U17: Валентин Димитров, Веселин Ангелов, Стефан Йорданов, Велизар Вълчев, Антони Ангелов, Даниел Миронов, Радослав Найденов, Християн Цветков, Дейвид Манолов, Павел Иванов, Йоан Маринов (Тонислав Донков, Людмил Пашев, Преслав Денев, Иван Гатев, Теодор Маринов).

Младите етърци, набор 2008/2009 г., грабнаха изключително важна победа с 2:1 над „Дунав“ (Русе), с която направиха най-добрия подарък на треньора си Стефан Ангелов за днешния му рожден ден. „Виолетовите“ преследваха победата през целия мач и тя дойде драматично, но заслужено в последната секунда на добавеното време.

Още в 7-ата минута етърци спечелиха дузпа след игра с ръка на защитник в наказателното поле. От бялата точка обаче Рафаел Чолаков не отправи добър удар и вратарят Никола Колев успя да спаси. Само след минута до гол стигнаха русенци след грешка в отбраната и неспасяем удар на Дамян Цолов – 0:1. Гостите записаха и един удар на Алишан Алеайдин с глава до гредата.

Постепенно „Етър“ наложи превес и отправи два удара над напречната греда, а в 25-ата минута успя и да изравни. Невзат Помаков завъртя топката към вратата и през купа от играчи тя влетя в мрежата – 1:1.

Втората част започна с натиск на „болярите“. В 40-ата минута Рафаел Чолаков отправи хубав удар, но топката мина до гредата. Малко след това Петър Петров стреля от пряко свободен удар, но вратарят на „Дунав“ успя да спаси. Още по-голова бе ситуацията в 54-ата минута, когато Димитър Косев от чиста позиция отблизо шутира над вратата.

„Виолетовите“ продължиха да атакуват до самия край и в добавеното време при последното им центриране пред вратата последва разбъркване и Цветомир Траянов находчиво прати топката в мрежата, като донесе победата с 2:1.

Етърци събраха 11 точки, които временно ги измъкват над чертата на изпадащите, а в следващия кръг гостуват на последния „Локомотив“ (София), което прави победата задължителна.

„Етър“ U15: Вилислав Михайлов, Велизар Пенев, Даниел Генков, Димитър Косев, Иво Бижев, Невзат Помаков, Нехат Курдов, Рафаел Чолаков, Слави Иванов, Цветомир Траянов, Петър Петров (Даниел Балкански, Ерен Махмудов, Виктор Борисов).