Отборите на ЦСКА - София II и Левски II завършиха при резултат 0:0 в дербито от 20-ия кръг на Югозападна Трета лига. "Червените" имаха по-добрите положения за гол, като веднъж и гредата спаси тима на Елин Топузаков.

ЦСКА - София II - Левски II

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. В 13-ата минута Борислав Рупанов засече с глава центриране от левия фланг, но кълбото не попадна в очертанията на вратата на "червените".

В 20-ата минута Илиян Димитров направи мощен пробив, след което пусна извеждащ пас към Георги Димитров, който шутира, но право в ръцета на стража на Левски.

В 36-ата минута Антон Иванов успя да се справи майсторски с бранител на ЦСКА - София. Крилото пусна пас в наказателното поле към Борислав Рупанов, който отклони топката, която обаче се отби във футболист на "червените" и попадна в ръцете на Алекс Божев.

Отговорът на ЦСКА - София бе моментален. Футболистите на Стамен Белчев направиха бърза атака. Петко Панайотов свали топката с глава към Георги Димитров, който стреля от близка дистанция, но Йоан Загоров показа изключителен рефлекс, с който запази мрежата си суха.

В 64-ата минута резервата Илиан Антонов центрира от десния фланг на точката на дузпата, където бе Петко Панайотов, който стреля, но кълбото се отби в страничния стълб. При добавката Павел Жабов изпрати кълбото над вратата.

До края на срещата и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но без успех. По този начин "червените" останаха на четвърто място с актив от 29 точки. "Сините" пък са на осма позиция с 23 пункта.

ЦСКА - СОФИЯ II - ЛЕВСКИ II 0:0

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Алекс Божев, 2. Илиян Димитров, 3. Лъчезар Иванов, 4. Браян Стефков, 5. Петко Панайотов, 6. Георги Чорбаджийски, 7. Венцислав Иванов, 8. Юлиан Илиев, 9. Георги Димитров, 10. Алесандро Николов, 11. Павел Жабов

Левски: 12. Йоан Загоров, 2. Марио Дадаков, 4. Георги Коричков, 5. Слави Чакъров, 3. Адриан Виданов, 8. Антоан Стоянов, 6. Дейвид Михалев, 9. Калоян Стрински, 10. Кристиан Белмустаков, 7. Антон Иванов, 11. Борислав Рупанов

източник и снимки: Спортал