Три от легендите на българския футбол – Емил Костадинов, Георги Иванов и Ивайло Йорданов, лично наградиха победители в най-масовия футболен турнир в столицата за „Купа София“, който завърши днес. Вицепрезидентът на Българския футболен съюз, техническият директор и помощник треньорът на младежкия национален отбор на България, както и директорът „Първенства и турнири“ Валентин Чакъров зарадваха стотици деца по време на официалната церемония в Национална футболна база „Бояна“.

В продължение на четири дни 136 отбора от цялата страна, над 2200 деца, техните треньори и родители станаха част от истински футболен празник,  който остави незабравими спомени и страхотни емоции у всички.

Надпреварата се проведе под егидата на Българския футболния съюз и с личната подкрепа на президента Борислав Михайлов, а домакин на двубоите в две от възрастовите групи бе именно НФБ „Бояна“.

Днес в Дома на футбола се изиграха финалите в два потока за деца, родени през 2012 г., както и в два потока за деца, родени през 2013 г. В поток А при по-малките Национал грабна шампионския трофей след 4:2 във финала срещу Болярчетата (Велико Търново), а медали и купа получиха и талантите на Левски, които надделяха в спора за третото място срещу Хлапетата (Благоевград) с 1:0. В поток B (набор 2013) ДИТ спечели срещу Олимпия ФК, а третото място отиде при Национал, който спечели с дузпи срещу ЦСКА-София.

При по-големите (набор 2012) в първия поток триумфира Пирин (Благоевград), победил с убедителното 4:1 ФК Шампион, а третото място отиде при ЦСКА-София, наложил се над Олимпия ФК с 4:2. Във втория поток златните медали заслужиха младите надежди на ЦСКА-София, спечелили дербито срещу Левски след изпълнениена дузпи. На трета позиция финишира Септември (София), чиито футболисти бяха по-точни при изпълненията от бялата точка срещу Левски Раковски.

ЦСКА-София – Академия ВР 6:2

През всичките дни на надпреварата родителите и участниците имаха възможност да се присъединят към инициативата на БФС за подкрепа  към 8-годишния Алекс Кормушев, който се нуждае от спешно лечение в чужбина. Малкият ученик от столичното 64 ОУ „Цар Симеон Велики“ страда от глиобластом – четвърта степен (много инвазивен глиален тумор). За съжаление хирургическа интервенция не е възможна, а е небходимо да се пристъпи към серия от химиотерапия и протонна терапия в Германия. Скъпоструващото лечение е непосилно за семейството на Алекс.