Отборът на Черно море стигна до обрат при гостуването си на Берое в мач от 17-ия кръг на Елитната група до 17 години. Възпитаниците на Тодор Каменов допуснаха домакините да поведат в резултата след почивката, но до края на мача успяха да реализират две попадения чрез Александър Киров и Ивайло Димитров за 2:1.

В следващия кръг Черно море приема Ботев Пловдив. Срещата е в неделя, 5 март от 12:30 часа на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Георги Ненов, Димитър Павлу, Виктор Спасов, Георги Венциславов, Борис Стойков, Пламен Аршев, Георги Пасков, Ивайло Димитров, Александър Киров, Петър Маринов (Антоан Манасиев, Кристиан Андонов, Даниел Георгиев, Никола Недков)

Юношите на Черно море завършиха 2:2 при гостуването си на Берое в мач от 17-ия кръг на Елитната група до 15 години. „Моряците“, водени от Тодор Колев поведоха в резултата чрез Кирил Петров, но Берое стигна до обрат още преди почивката.

През втората част варненци бяха по-активния тим на терена, но силите им стигнаха само за точка в тази среща. Изравнителния гол реализира Емануил Няголов.

В неделя, 5 март, от 10:30 часа Черно море приема Ботев Пловдив в мач от 18-ия кръг на шампионата на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Георги Панайотов, Светослав Мерсинков, Божидар Жечев, Кирил Петров, Преслав Петков, Денислав Младенов, Емануил Няголов, Йордан Тодоров, Стефан Сивков, Кристиан Михайлов, Стефан Стефанов (Адриян Калев, Теодор Костадинов, Петър Николов, Кристиан Маринов, Стефан Монев).

Двубоят от 17-ия кръг на Трета Лига – Североизточна зона между отборите на Черно море и Доростол Силистра е отложен. По програма срещата трябваше да се играе в неделя, 26 февруари, от 14 часа на стадион „Корабостроител“ под Аспаруховия мост, но няма да се състои, по молба на отбора домакин.

От ЗС на БФС – Варна ще бъде насрочена нова дата, на която да се изиграе мачът.