ФК Нефтохимик Бургас завърши 0-0 приятелския си мач срещу ОФК Поморие в събота. Срещата премина равностойно с лек превес на бургазлии през първото полувреме и предимство на Поморие през второто. Проверката като гост срещу съперник от по-горната регионална дивизия беше важна част от предсезонната подготовка на отбора. Поморие е лидер в "А" областна група, докато Нефтохимик е на първо място в "Б" областна група "Център".

Нефтохимик ще стартира пролетния дял на шампионата на 18 март като гост на отбора на Просеник. Треньорът Станислав Жеков започна мача срещу Поморие със следния състав: Димитър Тодоров, Пламен Бояджиев, Светослав Славов, Димитър Шопов, Кристиян Илчев, Пламен Славилов, Ради Иванов, Алекс Попов, Алекс Димитров, Мартин Мечков, Рамис Исмаилов В съботния ден се изиграха и две стойностни контроли в детско-юношеската школа на Нефтохимик. Юноши младша възраст победиха с 4-3 отбора на Звезденбург, който се състезава в елитна група, а деца набор 2009 спечелиха срещу полуфиналиста за купата на БФС за набора Черно море Варна с 5-1.