Спартак (Пд) - Саяна (Хасково) 1:1, контрола, 28.01.2023

Спартак завърши 1:1 с тима на Саяна (Хасково) в контролна среща, играна на тежкия терен в село Оризари.

Двубоят предложи битка с интересни моменти пред двете врати. Бейсин Бейсин откри резултата за хасковлии с глава след центриране от корнер в 10-ата минута. Кирил Георгиев от свободен удар можеше да изравни, но вратарят отрази. Георги Лазаров пък излезе сам срещу вратаря, стреля слабо, не несъобрази с терена и топката се спря в локва. В 35-та минута Кирил Георгиев изпълни фаул, получи се рикошет при намесата на вратаря и топката отиде в Николай Георгиев, който изравни. В края на полувремето Георги Лазаров бе изведен отново сам срещу вратаря, стреля силно, но уцели горната греда. При втория опит за удар защитата на хасковлии се справи.

Пловдивчани имаха няколко хубави положения през второто полувреме. Васил Стойчев също излезе сам срещу стража на хасковлии, но той спаси паднал на земята. Тодор Тимонов от точката на дузпата стреля, но удърът бе избит в корнер. Вратарят на Саяна се намеси отлично и при удар на Антон Маргаритов. Тимът на Саяна също имаше своите шансове в мача, но в крайна сметка двата тима не успяха да отбележат друг гол.

Следващата контрола Спартак (Пд) е в неделя – 5 февруари срещу Септември II.

Състав: Кристиян Милушев, Даниел Спасов, Радослав Влашев, Николай Георгиев, Сонер Полат, Кръстьо Милев, Йълмаз Сюлейман, Кирил Георгиев, Георги Лазаров, Петко Петков, Мирослав Радев (Тодор Тимонов, Васил Стойчев, Христо Петров, Цветан Вълчинов, Веселин Локов, Ангел Генчев, Антон Маргаритов, Александър Стойчев, Димитър Юруков)