Лудогорец II прегази с 5:2 Спартак (Пловдив) в третата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра на стадион "Трейд Арена" в Стара Загора, където "орлите" са на лагер.

През първата част "орлите" дръпнаха с класическа преднина от три гола, след попадения на Владислав Найденов, Цветослав Петров и Петър Георгиев. В края на полувремето Спартак върна две попадения, след хубави изпълнения от преки свободни удари.

След почивката момчетата на Тодор Живондов отбелязаха още два гола. Техни автори станаха отново Петър Георгиев и Петър Кирев, като за втория това е дубютно попадение за дубъэла на клуба, макар и в приятелска среща.

Проверката бе много полезна за нас. Дадох шанс на всички момчета, които се готвят тук в Стара Загора. Получи се интересен мач, с много положения и пред двете врати. Представянето ни бе добро, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодър Живондов.